Upozorňujeme členy, že se blíží splatnost doplatků za elektrickou energii. Ve svém e-mailu a také na nástěnkách v osadě najdete vyúčtování za uplynulý rok. Případné nedoplatky prosím uhraďte do 14. 6. 2024 na účet ZO s vaším variabilním symbolem. Děkujeme.

Články

Dívka v růzovém tričku na trávě
21. 5. 2024
Aktuální program na Zahradě 5 elementů

Zahrada 5 elementů nabízí jednorázové i dlouhodobé programy pro školky, školy i zájmové skupiny. Programy jsou zaměřené na poznávání Zaječí hory, zdejší fauny i flóry ale také na zahradničení.

Přečíst
Patron semínek
10. 3. 2024
Zahájení projektu Patron semínek v Zahradě 5 elementů

Zveme vás na zahájení projektu Patron semínek, které se bude konat v neděli 21. dubna od 13:30 v Zahradě 5 elementů. Seznámíte se se základy semenaření, dostanete semínka fazole nebo afrikánů a vyrobíte si semínkovou bombu. Projekt zahájí pan starosta Brna-sever Martin Maleček.

Přečíst
Zahájení jara
3. 3. 2024
Přijďte ochutnat jedlé plevele, zahájit 2. sezónu Zahrady 5 elementů a odstartovat projekt „Kdo jsem?“

Věděli jste, že existují jedlé plevely? A že Zahrada 5 elementů zahajuje už druhou sezónu? A že startuje projekt „Kdo jsem?“. Jestli vás alespoň jedna otázka zaujala, přijďte v pátek 22. března od 15 hodin na dětské Lesní hřiště naproti Zahradě 5 elementů.

Přečíst
iNaturalist
22. 12. 2023
Mapujte ohrožené živočichy a rostliny s aplikací iNaturalist

iNaturalist je online platforma, která propojuje milovníky přírody a vědeckou komunitu. Vy můžete pomáhat tím, že si nainstalujete aplikaci pro Android nebo iOS a budete nahrávat své vlastní fotky živočichů a rostlin. S tím, jak se focené zvíře nebo rostlina jmenuje si nemusíte dělat hlavu - komunita vám se pojmenováním pomůže. Takto snadno pomáháte vytvářet globální databázi biodiverzity.

Přečíst
Rehek domácí
12. 12. 2023
Víte, že ptáka roku 2024 můžete potkat i na své zahradě?

Ptákem roku 2024 vyhlásila Česká společnost ornitologická rehka domácího. Je to malý tmavý pták, kterého poznáte podle rezavého ocasu. U nás žije na celém území - od městských center až po vrchol Sněžky.

Přečíst
Čas v přírodě
2. 12. 2023
Naučná stezka sv. Antoníčka — vítězný projekt Dáme na vás

Sedmý ročník participativního rozpočtu Dáme na vás zná vítězné projekty. Na prvním místě se umístila naučná stezka sv. Antoníčka, kterou navrhla naše členka Zuzana Řezáčová Lukášková!

Přečíst