Upozorňujeme členy, že se blíží splatnost doplatků za elektrickou energii. Ve svém e-mailu a také na nástěnkách v osadě najdete vyúčtování za uplynulý rok. Případné nedoplatky prosím uhraďte do 14. 6. 2024 na účet ZO s vaším variabilním symbolem. Děkujeme.

4. 6. 2024

Úspěch ve Floristické soutěži ČZS

Do letošního ročníku Floristické soutěže jsme poslali naši členku Zuzanu, která má ráda kreativní činnosti a tvoření všeho druhu.

Soutěž, kterou vyhlašuje Český zahrádkářský svaz od roku 2012 je tříkolová. První kolo organizují územní sdružení, zemská kola (české a moravské) organizuje Komise pro práci s mládeží Republikové rady spolu s místním územním sdružením a republikové finále tatáž Komise spolu s Ústředím ČZS.

V sobotu 11. 5. 2024 proběhlo první kolo soutěže v Brně. Všichni soutěžící měli k dispozici stejné květiny - tři bílé růže, červené a růžové karafiátky, bílé chryzantémy, nevěstin závoj, nějaké to zelené. Bylo zajímavé sledovat, kolik různých kombinací vázaných květin a vypichovaných misek z této kombinace nakonec vzniklo.

“Pustila jsem s tři videa na YouTube, abych si prohlédla alespoň základy,” říkala Zuzana pár dní před soutěží.

Přestože s vázáním květin do té doby neměla žádné zkušenosti, dokázala v soutěži senzačně vyhrát svojí kategorii. Navíc její vypichovaná miska získala první místo. Za vázanou kytici pro příležitost zlaté svatby pak vyhrála členka ZO Tesla a tak všechny hlavní ceny v seniorské kategorii skončily v Králově Poli.

Zuzana vyhrála první místo
První kolo Floristické soutěže
Zuzana vyhrála první místo

Druhé kolo se konalo předposlední květnový den na zámku v Kroměříži. Zadání v tomto kole znělo květina pro paní učitelku na konec školního roku a přízdoba květináče s živou květinou. Obtížnost a konkurence kroměřížského kola byla nesrovnatelně vyšší než toho v Brně, ale i tak Zuzana obsadila úžasné 5. místo! Mimochodem, hned dvě zlaté medaile vyhrály členky brněnských organizací, z čehož měl tajemník ÚS ČZS Brno město, Miloslav Klimek, neskrývanou radost.

K úspěchu Zuzaně moc gratulujeme!

Hotové soutěžní kytice
Druhé kolo soutěže v Kroměříži
Hotové soutěžní kytice

← Archív příspěvků