3. 3. 2024

Přijďte ochutnat jedlé plevele, zahájit 2. sezónu Zahrady 5 elementů a odstartovat projekt „Kdo jsem?“

Věděli jste, že existují jedlé plevely? A že Zahrada 5 elementů zahajuje už druhou sezónu? A že startuje projekt „Kdo jsem?“. Jestli vás alespoň jedna otázka zaujala, přijďte v pátek 22. března od 15 hodin na dětské Lesní hřiště naproti Zahradě 5 elementů.

Přivítáme spolu jaro jarní hostinou z jedlých plevelů a bylinkových čajů. O tom, co pijeme a jíme nám povypráví farmaceutka Katka.

Zahájíme druhou sezónu sdílené přírodní Zahrady 5 elementů, kterou bude možné si prohlédnout. Zájemce čeká komentovaná prohlídka a návštěva semínkovny! Děti můžete nechat na lesním hřišti.

Odstartujeme první ročník projektu Kdo jsem?, díky kterému se seznámíte se Zaječí horou, jejími obyvateli a alespoň na chvíli se stanete biologem, lovcem, fotografem, historikem, spisovatelem, umělcem nebo krajinářem. Budeme si hrát a seznamovat se se vším živým.

Komu to nebude stačit, přidá se na společnou procházku okolo Zaječí hory.

Co je projekt Kdo jsem? a jak se do něj zapojit

Jde o vzdělávací program pro všechny, pořádaný zahrádkářským spolkem Zaječí hora 1 ve spolupráci se Zahradou 5 elementů a Knihovnou Jiřího Mahena v Brně na Lesné.

 1. Vyplňte přihlašovací formulář.

 2. Zaregistujte se v iNaturalist a stáhněte si aplikaci do mobilu.

 3. Přijďte na slavnostní zahájení 22.3. v 15:00 na lesní hřiště – naproti Zahradě 5 elementů.

 4. Od března do června zajděte každý měsíc do Knihovny Jiřího Mahena v Brně na Lesné vyplnit pracovní list.

 5. Na každý pracovní list navazuje venkovní aktivita na Zaječí hoře. Vyražte do terénu a vezměte s sebou foťák nebo chytrý telefon a pastelky s náčrtníkem.

 6. Nafocené živočichy nahrajte do aplikace iNaturalist (přes mobilní aplikaci nebo v počítači).

 7. Nafocené venkovní tvoření vložte do mapy k projektu. Jako autora uveďte jméno z přihlašovacího formuláře, abychom věděli, které dílo je vaše.

 8. Přijďte na slavnostní zakončení projektu do Knihovny Jiřího Mahena v Brně na Lesné (termín upřesníme), kde vyhlásíme:

  • největšího vědce Zaječí hory,

  • nejúspěšnějšího lovce Zaječí hory,

  • nejzapálenějšího historika Zaječí hory,

  • nejlepšího venkovního umělce Zaječí hory.

Podrobnější info na http://www.zahrada5elementu.cz/kdo-jsem/

Kdo jsem
Leták
Kdo jsem

← Všechny články